Mali ogrodnicy z ZSM nr 2 w Grajewie

W maju wiosna na dobre zagościła. Na drzewach pojawiły się pierwsze liście, a ogrodnicy zaczęli pracę w swych ogrodach.

Przedszkolaki z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie postanowiły nie zostawać w tyle i też założyły pierwsze w swoim życiu ogródki. Mieszczą się one przy placu zabaw w naszej szkole.

Każda z grup przedszkolnych zabrała się do prac ogrodniczych z wielkim zaangażowaniem.

Z pomocą pań wychowawczyń i rodziców przygotowali miejsce pod swoje uprawy, po to by następnie zasadzić lub zasiać roślinki. Niemal codziennie przedszkolaki doglądają swoich grządek, podlewają je. Obserwują proces wzrostu warzyw. Na naszych grządkach już dziś można zobaczyć kwiatki, fasolę czy sadzonki pomidorów, a już niedługo pojawią się rzodkiewki, sałaty, marchewki, buraczki, pietruszki czy szczypiorek.

Nie możemy doczekać się już pierwszych zbiorów.

Milena Pieloch