Kubusiowi Przyjaciele Natury

Przedszkolaki z Naszej Szkoły wzięły udział w ogólnopolskim, edukacyjnym Programie Kubusiowi Przyjaciele Natury , który ma na celu realizację zagadnień ekologicznych.

 Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.  Partnerem merytorycznym tego przedsięwzięcia jest Fundacja "PARTNERSTWO DLA ŚRODOWISKA" a koordynatorami  programu w naszym przedszkolu  Panie Elżbieta Wencek i Anna Cybula. Zdobycie tytułu "Kubusiowych Przyjaciół Natury" potwierdzone Certyfikatem, wymaga  realizacji określonych w regulaminie programu działań. Dzięki realizacji programu  utrwalamy zdobyte już wiadomości z dziedziny ekologii i wciąż  zdobywamy nowe. Zajęcia odbywają się w formie zadaniowej oraz zabawowej. Każda z grup przedszkolnych miała za zadanie zrealizowanie określonych zajęć zawartych w scenariuszu. Program wprowadza nas w piękny i fascynujący świat natury, uwrażliwia  na otaczające środowisko, uczy przy tym jak o nie dbać i  chronić. Sprawia nam wiele radości ,dobrej zabawy i satysfakcji z osiągniętych celów.

Zwieńczeniem zdobytej przez nas wiedzy było założenie przed każdą grupę swojego pierwszego ogródka, w którym zostały zasadzone przepiękne kwiaty, sadzonki warzyw i owoców.  To był niewątpliwie wspaniale spędzony czas, pełen nowych wyzwań i atrakcji.

Nauczyciele Przedszkola ZSM2

NA GÓRĘ