Witaminki, witaminki ....

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Każdy z nas wie, jak ważne w tym czasie jest dbanie o zdrowie, a w szczególności właściwe odżywianie i jedzenie warzyw i owoców, które są źródłem witamin i energii.

Właśnie dlatego, każda grupa przedszkolaków  realizując innowację pedagogiczną „Mali odkrywcy poznają świat” poświęciła ostatni tydzień września na poznanie niezwykłej mocy płynącej z warzyw i owoców, które jesienią znajdujemy w naszych sadach i ogrodach.

W czasie zajęć przedszkolaki przekonały się co warto jeść, by mieć dużo energii i nie dawać się jesiennym przeziębieniom. Dowiedziały się również na czym polega praca ogrodnika czy sadownika.

Doskonałym uzupełnieniem zajęć był zbiór warzyw z naszego przedszkolnego ogródka. Pozwolił on sprawdzić wiedzę zdobytą w czasie zajęć w praktyce. Nie mogło przy tej okazji również zabraknąć degustacji naszych własnych warzyw. Smakowały nam zwłaszcza marchewki, które schrupaliśmy z ogromnym smakiem.

Każda z grup również wzięła również udział w warsztatach kulinarnych, w czasie których przygotowywano soki, sałatki, surówki czy szaszłyki- oczywiście ze świeżych warzyw i owoców.

Wychowawczynie