KONKURS - PLASTYCZNA INTERPRETACJA UTWORU POETYCKIEGO

17 października 2017 roku p. Anna Niedźwiedzka zorganizowała uczestnikom zajęć świetlicowych konkurs plastyczny dotyczący wiersza Jana Brzechwy pt. „Październik”.

Uczniowie: Igor Bęś z klasy IV D, Jan Chmielewski z kl. IV D, Mateusz Danielewski z kl. III A, Kacper Fidura z kl. III A, Mikołaj Hałuniewicz z kl. III A, Kacper Keżel

z kl. IV D, Paweł Kryszczyński  z kl. III A,  Amelia Ptak z kl. III A, Igor Stępiński

z kl. IV d oraz Oliwier Szuba z kl. III A wysłuchali utworu poetyckiego przeczytanego przez nauczyciela. Następnie Ich zadaniem było plastyczne zinterpretowanie treści wiersza. Należało właściwie zrozumieć tekst, uwzględnić jak najwięcej opisanych w nim części składowych przyrody, zwrócić uwagę na estetykę ilustracji oraz rozmieszczenie danych elementów na całej stronie formatu A-4. Jury w składzie - Grażyna Niecikowska, Ewa Wiśniewska i Anna Niedźwiedzka – postanowiło przyznać cztery wyróżnienia: Igorowi Bęś, Janowi Chmielewskiemu, Mateuszowi Danielewskiemu oraz Mikołajowi Hałuniewiczowi. Mikołaj dodatkowo otrzymał nagrodę specjalną za wyjątkowy realizm odtwarzanych elementów natury. 19 października 2017 roku Kierownik świetlicy, p. Grażyna Niecikowska wręczyła uczniom upominki. Wyróżnione prace wyeksponowano na gazetce ściennej w świetlicy.

Dzieciom podobała się ta forma zabawy połączona z nauką. Proszą o kontynuowanie tego typu zmagań.