Wizyta w NBP

„NBP – Skarbnica Wiedzy o pieniądzu”.

Narodowy Bank Polski to bank banków i bank państwa.
Broni stabilności złotego, gwarantuje bezpieczeństwo
systemu finansowego i chroni nas przed inflacją.
Po prostu dba o portfele Polaków. (NBP)

 

               

 

                Gimnazjaliści z ZSM nr 2 w Grajewie odwiedzili Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku w ramach Dni Otwartych dla szkół, które zorganizowane zostały pod hasłem „NBP – Skarbnica Wiedzy o pieniądzu”. Wycieczka umożliwiła gimnazjalistom zdobycie wiedzy o systemie bankowym i jego funkcjach w sposób interesujący i skuteczny. Pracownicy NBP omówili zagadnienia z zakresu:

  • historii bankowości centralnej,
  • historii pieniądza,
  • polityki pieniężnej,
  • systemu płatniczego,
  • rezerw,
  • problematyki euro.

                Ponadto poszczególne tematy były prezentowane w formie interaktywnych wystaw i plansz informacyjnych. A żeby ta wiedza się utrwaliła organizatorzy przygotowali specjalny test, w którym oprócz nabytych wiadomości liczyła się również szybkość udzielenia odpowiedzi. Nagrodzone zostały tylko 3 zespoły, w tym dwa z naszej szkoły (I i III miejsce).

                Wycieczka do NBP jest kontynuacją zdarzeń z ubiegłego roku, podczas których uczniowie odwiedzili placówki Banku BPH oraz PKO BP w Grajewie. Celem tego typu zajęć jest propagowanie postawy przedsiębiorczej przy jednoczesnym poznawaniu i rozwijaniu umiejętności  posługiwania się technologią informatyczną.

Uczestnicy: Anita, Kasia, Milena, Ula, Krystian, Łukasz, Mateusz

Opiekun: p. Aneta Łapszys

NA GÓRĘ