Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – „Książka nas łączy”

Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły,   w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: „Książka nas łączy”. Do obchodów przyłączyła się również nasza szkolna biblioteka podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo.

Z tej okazji zorganizowano  konkurs pt. „Wielkie poszukiwania”. Przez cały wtorek (31.10.2017r.) przeszukiwano biblioteczne półki, aby znaleźć jak najwięcej tytułów zawierających imię. Czterech najlepszych poszukiwaczy odnalazło od 46 do 59 tytułów i zdobyło nagrody. 

 

I miejsce - Joanna Borzymowska,

II miejsce - Natalia Karwowska,

III miejsce - Amelia Dembowska i Patrycja Jórska.

105 zakładek wykonali uczestnicy szkolnego konkursu na „Najzabawniejszą zakładkę do książki”. Celem konkursu było rozwijanie aktywności twórczej oraz wyobraźni plastycznej u uczniów, kształtowanie nawyku szanowania książek poprzez używanie zakładek.

W kategorii klas I – III:

I miejsce – Aleks Wszeborowski

II miejsce – Kacper Staniszewski

III miejsce – Jakub Niedźwiecki

W kategorii klas IV – VII:

I – miejsce – Aleksandra Szatyłowicz

II miejsce – Wiktoria Gryczkowska

III miejsce – Oskar Zalewski

Dziękuję uczniom za wykonanie pięknych prac. Słowa podziękowania kieruję do współorganizatorki konkursu pani Elżbiety Kochanowskiej oraz  wychowawców,  którzy zachęcili  swoich uczniów do udziału w konkursie.

Sejm ustanowił rok 2017 rokiem m.in. Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie pt. „Znam postać Tadeusza Kościuszki”. Celem konkursu była popularyzacja postaci Tadeusza Kościuszki oraz  rozwijanie zainteresowań historią Polski.

I miejsce – Joanna Próchniak i Anastazja Stępińska

II miejsce - Weronika Rydzewska

III miejsce – Maja Gutowska

Laureatom nagrody wręczyła wicedyrektor pani Grażyna Cudna.

Zwycięzcom gratuluję, a wszystkich uczniów zapraszam do czytania!

 

 

Alicja Wielgat

 

 

 

NA GÓRĘ