MAJ W ŚWIETLICY

 Choć w świetlicy szkolnej na brak zajęć i - w związku z tym - na nudę nie narzekamy, to z niecierpliwością czekamy na wakacje.

            Słoneczna pogoda powoduje, że coraz częściej przebywamy na podwórku: przyszkolnym placu zabaw, boisku oraz Orliku. Korzystamy ze sprzętu sportowego: piłek, skakanek, rakietek, hula hop i in. Jesteśmy również gośćmi na hali MOSiR dzięki życzliwości tam zatrudnionych osób. W ten sposób ćwiczymy nadal swoją tężyznę fizyczną. Niektórzy nawet w obiektach sportowych dbają o odpowiedni poziom umysłowy, co widoczne jest na zdjęciach.

            Lubimy przebywać w świetlicy, dlatego nasze panie organizują nam różnego rodzaju zajęcia manualne. Robimy „coś z niczego”. W ruch idą: igły, nici, koraliki, włóczka, farby, klej, plastelina, kredki, kartony. Powstają dzięki temu: piękne ozdoby (biżuteria), baletnice lekko unoszące się w przestworzach, budowle i fantastyczne stwory. Kiedy się zmęczymy, możemy nieco odpocząć na leżaczkach. My to mamy życie…

            Zamek średniowieczny widoczny na jednym ze zdjęć jest motywem wiodącym naszych ostatnich działań, bowiem 27 maja 2018 roku odbędzie się kolejny Jarmark Średniowieczny organizowany przez naszą szkołę. Zapraszamy Wszystkich, bo świetlica szkolna także przygotowuje swoje stoisko z licznymi atrakcjami.

            Czekamy – do zobaczenia wkrótce.

NA GÓRĘ