Kreatywna sobota przedszkolaka

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim rozpoczęły się fantastyczne zajęcia w przedszkolu, które zwykle odbywają się w ostatnią sobotę miesiąca. W dniu 28.09.2049 r. odbyła pierwsza Kreatywna Sobota Przedszkolaka w Szkole Podstawowej Nr 2 Grajewie pod hasłem „Tradycyjne i nowoczesne gry i zabawy przedszkolne”.

W ten ponury dzień przedszkolaki, które przyszły na zajęcia były w dobrych nastrojach i wcale nie odczuły jesiennej aury. Zajęcia rozpoczęły się zabawami przy znanych, tradycyjnych piosenkach „Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz „Kółko graniaste”.

Następnie uczestnicy zajęć mieli możliwość interaktywnej zabawy z „Magicznym dywanem”. Dzieci ćwiczyły koncentrację, orientację w przestrzeni oraz rozwijały motorykę dużą w trakcie spontanicznych i intuicyjnych reakcji ruchowych w trakcie różnorodnych gier.

Na zakończenie dnia dzieci z drobną pomocą nauczycielek samodzielnie wyrabiały masę solną. Przedszkolaki nie miały narzuconego tematu zajęć, dzięki temu pobudziły własną wyobraźnie do działania, co pozwoliło im stworzyć przepiękne arcydzieła. Gdy dzieci rozchodziły się do domu, otrzymały od Pań słodkie niespodzianki. W dobrym nastroju każdy przedszkolak opuszczał zajęcia z uśmiechem na twarzy.

 

Zapraszamy na kolejne zajęcia kreatywne za miesiąc 26 października 2019 r.

 

- Nauczyciele wychowania przedszkolnego

NA GÓRĘ