Święta Pluszowego Misia

Z okazji Święta Pluszowego Misia 25 listopada 2019 r. oddziały odwiedził duży pluszowy Miś, który przybył ze swoimi przyjaciółmi. W zwierzaki wcieliły się uczennice klasy VIII „D” – Wiktoria, Kasia, Ola i Gabrysia, Asia i Daria z VI „D” oraz Natalia, Kamila i Laura z IV „A”. Dziewczęta w każdej grupie przedszkolnej poprowadzili mnóstwo ciekawych zabaw, a na koniec każde dziecko otrzymało kolorowankę i mogło zrobić sobie zdjęcie w „misiowej” foto-budce.

Tego dnia rozstrzygnięto przedszkolny konkurs plastyczno-techniczny „OTO MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”.

Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne ozdobienie szablonu misia dowolną techniką i materiałami plastycznymi. Postać misia powinna być obdarzona indywidualnymi cechami i atrybutami.

Celami konkursu było kształtowanie i rozwijanie twórczej aktywności plastycznej, rozbudzanie wyobraźni i umiejętności manualnych oraz promowanie talentów plastycznych przedszkolaków.

Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w wykonywania prac. Z każdej grupy wychowawczynie wytypowały po 6 prac. Nagrody i wyróżnienia otrzymało 18 przedszkolaków. W ocenie prac wzięto pod uwagę samodzielność wykonania, estetykę , atrakcyjność formy oraz innowacyjność pomysłu.

Nauczyciele wychowania przedszkolnego