Mała książka – wielki człowiek

W ramach projektu skierowanego do uczniów klas pierwszych, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych, pani wicedyrektor Ewa Lichota uroczyście wręczyła Wyprawki Czytelnicze. Przygotował je Instytut Książki jako kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Pakiet składa się z trzech pozycji. Pierwsza to książka „Pierwsze abecadło” (antologia tekstów napisanych przez najwybitniejszych polskich twórców literatury dziecięcej, zilustrowana przez Iwonę Chmielewską – artystkę wielokrotnie  nagrodzoną m. in. najważniejszą nagrodą dla ilustratorów - BolognaRagazzi Award). Druga to broszura pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” -  rodzaj poradnika dla rodziców wspierających dziecko w nauce czytania, a zarazem zbiór pomysłów na zabawy i aktywności związane z tekstami z książki. Ostatnia pozycja to ,,Kreatywny alfabet" – plakat  z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Więcej o kampanii „Mała książka – wielki człowiek” na stronie: https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,pierwsze-abecadlo-%E2%80%93-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka,5695.html