Sukces przedszkolaków w miejskim konkursie recytatorskim

Dnia 21 maja 2021 roku odbyły się przedszkolne eliminacje do miejskiego konkursu recytatorskiego „Mistrzowie Recytacji – Pikuś” pod hasłem „Wierszykowo” w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie.

Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności, rozwijanie ekspresji i wrażliwości estetycznej, doskonalenie wyrazistej mowy, pamięci, wyrabianie odwagi scenicznej, doskonalenie prawidłowej interpretacji utworów literackich, a także integrowanie dzieci z wszystkich grup w naszym przedszkolu.

Do konkursu przystąpiło 14 dzieci z naszego przedszkola. Wychowawcy grup nagrali wystąpienia dzieci i udostępnili je organizatorom konkursu.

Konkurs zorganizowały p. Iwona Domaradzka, p. Barbara Bęś i p. Katarzyna Kowalczyk. Występy dzieci w postaci nagrań oceniało jury w składzie pani dyrektor Ewa Lichota, pani Małgorzata Chojnowska i pani Celina Marcinowska.

W wyniku przedszkolnych eliminacji do Grajewskiego Centrum Kultury zakwalifikowali się: Marcelina Borawska (grupa 0 B), Nina Barankiewicz (grupa 0 B), Weronika Zyskowska (grupa 0 B), Bartosz Dąbkowski (grupa 4 B), Nadia Kosmowska (grupa 4 A). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Duży sukces osiągnęła Marcelina Borawska, która w eliminacjach miejskich zajęła I miejsce i będzie reprezentować nasze przedszkole w finale na etapie wojewódzkim, III miejsce Nadia Kosmowska, a wyróżnienie otrzymał Bartosz Dąbkowski.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !