Zakończenie projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” pn. „Aktywne ciało, otwarty umysł” – konferencja promująca

W dniu 15 lutego 2022r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyła się Konferencja Naukowo – Promocyjna zorganizowana przez naszą szkołą, podsumowująca projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów” pn. „Aktywne ciało, otwarty umysł”.
Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego ir ealizowany w ramach Programu POWER, a jego głównym celem, była promocja zdrowego i aktywnego stylu życia oraz poszerzenie kompetencji językowych i społecznych uczniów.
  Udział w nim wzięło 40 uczniów klas VI-VIII, którzy w październiku ubiegłego roku wyjechali w grupach 20 - osobowych na Litwę do szkoły w Niemenczynie.
   W konferencji wzięli udział uczestnicy projektu, rodzice, zaangażowani nauczyciele oraz przedstawiciele władz miasta.Konferencja poświęcona była omówieniu poszczególnych etapów jego realizacji, w szczególności podsumowaniu osiągniętych efektów. Uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział w projekcie oraz dzielili się swoimi wrażeniami.  Na zakończenie zaprezentowali taniec grupowy „Belgijkę”, który zintegrował obie grupy narodowościowe podczas pobytu na Litwie. Głos zabrałata kże Przewodnicząca Rady Miasta Halina Muryjas - Rząsai jej Zastępca p.Wiesław Dembiński.
   Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie i zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe kalendarze zdobione zdjęciami z wyjazdu oraz skosztowali tradycyjnych potraw litewskich.