"Pola Nadziei"

Działamy z sercem – pod takim hasłem Fundacja „Pomóż Im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci startuje w tym roku z 12 edycją kampanii Pola Nadziei.
Akcja ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Staje się okazją do budzenia wrażliwości, empatii, kształtowania postaw prospołecznych. „Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili (symboli nadziei) na znak solidarności z chorymi i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną zakwitną – są rozdawane w trakcie ulicznych kwest. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.
Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci, pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom z terenu całego województwa podlaskiego. Mali pacjenci przebywają w domach rodzinnych, wśród bliskich, a jednocześnie mają zapewnioną niezbędną aparaturę medyczną, pomoc lekarską, pielęgniarską, socjalną, psychologiczną oraz rehabilitację. Dzięki zebranym funduszom jesteśmy w stanie zapewnić terminalnie chorym dzieciom opiekę na najwyższym możliwym poziomie. Opieką obejmujemy również najbliższą rodzinę dziecka, a po jego odejściu, służymy wsparciem w żałobie.
W tegorocznej kampanii możemy spodziewać się kolejnych nowości. Akcja będzie dopasowana do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Pomaganie jest piękne, dodaje sił zarówno tym co pomagają, jak i tym którym się pomaga. Wspólnymi siłami stworzymy już dwunaste  „Pola Nadziei”.

Realizacja projektu - Zadzimy żonkile