„Lektury – znam to!” - konkursu na prezentację multimedialną

Regulamin konkursu na prezentację multimedialną

„Lektury – znam to!”

Cele konkursu:
  • Popularyzacja czytelnictwa
  • Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji oraz poszanowanie praw autorskich.
  • Rozwijanie umiejętności pracy w dwuosobowym zespole.
  • Rozwijanie umiejętności  posługiwania się technologią informacyjną.

Organizator konkursu:
  • Elżbieta Dąbrowska
  • Alicja Wielgat

Zadania dla uczestników:
  • Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów z  klas VIII.
  • Zadaniem uczniów jest samodzielne wykonanie prezentacji multimedialnej w programie Power Point .
  • Uczestnicy  mają za zadanie przedstawić prezentację multimedialną dotyczącą obowiązkowych lektur szkolnych.
  • Prezentacja powinna zachęcić odbiorcę do przeczytania wybranej książki czyli odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto przeczytać wybraną pozycje.
  • w prezentacji należy wymienić głównego bohatera / bohaterów oraz autora książki.
  • Prace mają być wykonane indywidualnie lub w zespołach maksymalnie 2 osobowych.
  • Prezentacja powinna się składać z nie mniej niż 7 slajdów + slajd tytułowy i końcowy. Prezentacja powinna być zapisana w formacie umożliwiającym jej otwarcie w programie Microsoft Power Point.
  • Autor / autorzy powinni być podpisani na pierwszym slajdzie (imię, nazwisko, klasa)    a na ostatnim slajdzie umieszcza wszystkie źródła informacji, z których korzystał uczestnik / uczestnicy konkursu tworząc prezentację (autorów zdjęć których użył, adresy stron internetowych z których pozyskał informację itp.).

Termin i sposób przeprowadzenia Konkursu:  Prezentacje multimedialne należy przekazać bibliotekarzowi na płycie CD lub przesłać na adres historiasp2@wp.pl do 27.05.2022 r.

Ocena:
  • W prezentacji oceniane będzie interesujące ujęcie tematu, przyciągające uwagę odbiorcy czyli zachęcające do przeczytania wybranej pozycji.
  • Zawartość prezentacji, czyli czy przedstawia spójną opowieść.
  • Estetyka i efekt wizualny, szata graficzna, techniczna poprawność wykonania, wkład pracy oraz zgodność przekazanej pracy w wymogami zawartymi w regulaminie.

Nagrody:
Autorzy najciekawszych prezentacji otrzymają dyplomy, oraz ocenę zgodną z obowiązującymi zasadami WSO.