Ślubowanie klas I

7 października 2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych, które uświetnił występ rycerza z drużyną. Niezwykłą atmosferę tworzyła dekoracja sali i stroje w średniowiecznym stylu. W uroczystości wzięli udział p. burmistrz Dariusz Latarowski, Przewodnicząca Rady Miasta p. Halina Muryjas-Rząsa, specjalista do spraw  oświaty p. Julita Wiluk oraz rodzice uczniów, babcie, dziadkowie, dyrekcja, nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski.
     Pierwszoklasistów powitali przedstawiciele SU, a dzieci z radością wyrecytowały wiersz ,, Pierwszaki”. Następnie uczniowie kl. I zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, wszystkich przybyłych gości i odświętnie ubranych uczniów przywitała dyrektor szkoły p. Barbara Ciszewska i rycerz Jacenty z drużyną. Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Moch. Naszedł długo oczekiwany uroczysty moment ślubowania.
    Pasowania na uczniów symbolicznym mieczem dokonała pani dyrektor, rycerz Jacenty oraz p. burmistrz. Na zakończenie uroczystości wszystkim pierwszakom wychowawczynie klas wręczyły pamiątkowe dyplomy i upominki: zestaw piłek do gier zespołowych od p. dyrektor, słodycze od Rady Rodziców oraz od p. burmistrza.
   Do grona uczniów przyjęto 60 uczniów. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.