Rex zachęca do czytelnictwa klasę 2A.

W dniu 10 października uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Sokołowską odwiedzili bibliotekę szkolną. Spotkanie w bibliotece dotyczyło przypomnienie zasad funkcjonowania biblioteki, a przede wszyskim jak prawidłowo wypożyczyć książkę do domu. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z korzystaniem z księgozbioru. Pytania i odpowiedzi dotyczyły m.in. szanowanie książek oraz podręczników.
   By zachęć uczniów do odwiedzania biblioteki, poznali również bibliotecznego robota Skriobooksa.
Na zakończenie każdy czytelnik otrzymał zawieszkę Rexa. Uczniowie klasy 2a obiecali, że będą systematycznie odwiedzać bibliotekę szkolną i wypożyczać książki.
   Znakiem akcji Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w naszej szkole stał się Rex. Zawieszka jest wydrukowany w drukarce 3D.