Piknik Przedszkolaka

W dniu 26 maja w Parku Wolności przy ulicy Strażackiej odbył się już po raz drugi Piknik Przedszkolaka zorganizowany z okazji Dnia Rodziny.

Celem uroczystości była możliwość spędzenia czasu w gronie rodzinnym na świeżym powietrzu, integracja społeczności przedszkolnej oraz rozwijanie talentów muzycznych przedszkolaków. Patronat nad imprezą objął Pan Burmistrz Dariusz Latarowski, a w jego imieniu obecny był Zastępca Burmistrza pan Maciej Bednarko oraz przedstawiciel Rady Miasta pan Wiesław Dembiński. Dzięki sponsorom – Dyskontowi „Biedronka”, Firmie „SEBEX” S.C. S. Kurzajak, D. Urbaniak oraz Hurtowni „ALWA” dzieci otrzymały napoje, słodycze i owoce. Do organizacji włączyli się również rodzice przygotowując słodki bufet. Na początku
Pani Dyrektor Barbara Ciszewska przywitała przybyłych uczestników imprezy a także zaprezentowała panie pracujące z dziećmi w przedszkolu doceniając ich codzienną pracę.  Te z kolei chcąc zrobić dzieciom niespodziankę zaprezentowały piosenkę  „Wszystkie dzieci nasze są”. Tytuł tego utworu jest mottem przewodnim w ich pracy z przedszkolakami. Złożyły też najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom, które tego dnia obchodziły swoje święto. Następnie każda grupa przedszkolna przedstawiła swój  program wokalno-taneczny. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności i umiejętności artystyczne. Poprzez piosenki i tańce  przekazały dużo dobrej energii i wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Ponadto dzieci wykazały się odwagą i pełnym profesjonalizmem scenicznym, ponieważ wszystkie wystąpiły chętnie i z uśmiechem na twarzy. Następnie każde dziecko wręczyło swoim rodzicom własnoręcznie wykonany upominek. Po występach przedszkolaków czas umilały starsze koleżanki z gimnazjum, które zorganizowały wspólną zabawę przy muzyce. Zostały one nagrodzone Orderem Przyjaciół Przedszkolaka za to, że od początku istnienia przedszkola angażowały się w organizowanie młodszym kolegom imprez, zabaw ruchowych, tanecznych oraz brały udział w projektach edukacyjnych i czytelniczych na rzecz przedszkolaków. Tego dnia przedszkolaki w szczególny sposób umiliły swoim rodzicom spędzenie  czasu w pięknej scenerii  parku i na szczęście przy sprzyjającej pogodzie.

Nauczyciele oddziałów przedszkolnych przy SP nr 2