Wycieczka do Wilanowa

6 października 2014 roku 13 uczniów klas IIII gimnazjum uczęszczających na koło historyczne wraz z panią Marią Szymanowską pojechało do Warszawy (Wilanowa) na wycieczkę zorganizowaną przez nauczycielkę Liceum Ogólnokształcącego w Grajewie, panią Izabelę Klimaszewską i uczniów klas I LO.

Wyjazd potraktowano jako lekcję muzealną, która odbyła się  w Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Największe zainteresowanie wzbudziła historia panowania króla i styl barokowy, w którym pałac został wybudowany. Po tej lekcji uczniowie i opiekunowie zwiedzali jeszcze park w stylu francusko - angielskim znajdujący się wokół w/w budynku. Uczestnicy wyprawy, głodni i zmęczeni, późnym popołudniem „odwiedzili” również MC – Donald.

Uczniowie są bardzo zadowoleni z tej wycieczki, bo mogli „cofnąć się w czasie”, zobaczyć, jak żyli ludzie kilka wieków temu i podziwiać piękno dawnej architektury.

Informacji udzieliła pani Maria Szymanowska

uczniom klasy II A: Natalii Pisanko i Łukaszowi Turowskiemu