KANGURKI UWIELBIAJĄ BAJKI

W ramach innowacji pedagogicznej pt. „Poczytaj Mi” realizowanej w Naszym Przedszkolu Kangurki z zapałem włączyły się w akcję czytania książek. Za sprawą Wychowawczyń odwiedziło Nas wielu wyjątkowych gości.

Pierwszą zaproszoną osobą była Pani Policjantka, która przeczytała Dzieciom książeczkę o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciołach. Miło było Nam również gościć starsze koleżanki z Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej, które ochoczo czytały książeczki, a następnie wspólnie rozmawiały z Nami i kolorowały przyniesione przez siebie kolorowanki. Następną zaproszoną osobą była Pani Leśnik- Agnieszka Henel, która z entuzjazmem włączyła się w akcję. Po przeprowadzonych zajęciach przeczytała Dzieciakom książeczkę o przygodach Jelonka Bambi. Nie obyło się także bez wizyty w wielkiej skarbnicy książek- bibliotece. Podczas tej wizyty Pani Alicja Wielgat przeczytała nam opowiadanie pt. „Ostrożnie!”, które było bardzo pouczające. Do akcji włączyła się także mama Kamilki Andryszewskiej, Pani Kasia, która czytała ulubione opowiadanie córki, a My słuchaliśmy jej z ogromnym zaciekawieniem. Aby utrwalić główne cele innowacji codziennie czytamy książeczki Dzieciom, głównie przed leżakowaniem. Dzięki systematycznemu czytaniu Kangurki same ochoczo sięgają po literaturę z grupowej bliblioteczki. Chętnie oglądają obrazki oraz próbują na ich podstawie opowiadać historię bohaterów bajek. Mamy ogromną nadzieję na to, że w dalszych etapach edukacji literatura będzie towarzyszyć Naszym podopiecznym na co dzień!

Anna Cybula

Karolina Pieloch