Święto Pluszowego Misia w Przedszkolu ZSM nr 2 w Grajewie

 Każdy kocha pluszowe misie. Nic więc dziwnego, że doczekały się one swojego święta. Nasze przedszkolaki, jak co roku również postanowiły uczcić ten fakt. Dlatego też,  23 listopada br. spotkały się, by wspólnie świętować „Dzień Pluszowego Misia”.

 

            Wychowawcy grup zadbali o to, by ich podopieczni odpowiednio przygotowali się do tego ważnego wydarzenia. Każdy z nich tego dnia do przedszkola przyszedł ze swoim ulubionym pluszakiem. Już od samego rana trwały przygotowania, aby przedszkolaki mogły zamienić się w małe niedźwiadki. Opaski z misiami, niedźwiedzie uszka, czy pomalowane przez starszych kolegów buzie dopełniły stylizację dzieci.

            Po śniadaniu wszystkie grupy zebrały się na sali gimnastycznej. Uroczystość prowadziły Panie Karolina Pieloch i Amelia Borawska. Nie mogło na niej zabraknąć gości Pań Dyrektor - Barbary Ciszewskiej i Grażyny Cudnej oraz gościa honorowego – Misia Stefana.

            Zabawę rozpoczęto od wysłuchania historii o powstaniu pluszowego misia oraz obejrzenia prezentacji pt. „Najsłynniejsze misie na świecie”. Następnie przedszkolaki brały udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach: zjadali miodek z talerzyków bez używania rąk, zbierali wykałaczki za pomocą rękawicy kuchennej. Oczywiście nie zabrakło zabawy pt. „Stary Niedźwiedź”, nauki tańca do piosenki „Gummy Bear”, a także nauki piosenki
po angielsku „My Teddy Bear”. Kolejnym punktem programu było złożenie przez dzieci przysięgi, w której obiecały, że zawsze będą przytulały swoje misie i krzywdy im zrobić nie pozwolą. Zwieńczeniem całej uroczystości był konkurs plastyczny pt. „Nasz Pluszowy Miś”. Każda grupa przedszkolna ozdabiała swojego misia. Efekty pracy dzieci oceniała Pani Dyrektor wraz z Misiem Stefanem.

            Tego dnia nie mogło również zabraknąć nagród dla przedszkolaków
za zaprezentowane umiejętności taneczne czy też artystyczne. Każdy mały niedźwiadek otrzymał słodki upominek. Dodatkową nagrodą było otrzymanie przez każdy oddział przedszkolny pamiątkowego dyplomu i książki o misiowych przygodach, która powiększy klasowy księgozbiór grupy.

            Bez wątpienia ten dzień nasze przedszkolaki będą jeszcze długo wspominać
z uśmiechem na buzi.

Wychowawczynie 

NA GÓRĘ