Spotkanie czytelnicze

Dziewczęta: Ola Przekopowska, Wiktoria Szydłowska, Kamila Kacprowska, Małgorzata Rydzewska, Wiktoria Turowska, Patrycja Zawistowska, Alicja Zyskowska i Justyna Suprun z Koła Miłośników  Książki spotkały się z uczniami kl. II b i I b.

Uczennice czytały młodszym koleżankom i kolegom z kl. II b książkę R. Jędrzejewskiej – Wróbel pt. „Sznurkowa historia”. Klasa I b wysłuchała opowiadania A. Rozenberg pt. „Bajka dla Lenusi”. Dzieci chętnie słuchały starszych koleżanek i odpowiadały na pytania dotyczące treści utworów. Wykazały się przy tym zdumiewającą aktywnością i trafnością odpowiedzi.   Celem spotkania było promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz upowszechnianie głośnego czytania.

W podziękowaniu za piękne czytanie uczennice otrzymały gorące brawa od słuchaczy. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach dzieci dostały obrazki do kolorowania.

A.Wielgat