Kreatywna Sobota Przedszkolaka

Podczas ferii zimowych, dnia 21.01.2017 roku w ZSM2 odbyła się kolejna już edycja warsztatów kreatywnych. Tym razem uczniowie mogli uczestniczyć w balu karnawałowym. Tego dnia przedszkolacy przyszyli przebrani za kolorowe postacie.

Przebrania te nie były przypadkowe. Bowiem w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Poczytaj mi” każdy uczeń mógł wybrać strój swego ulubionego bohatera bajki czytanej m.in. przez nauczycieli przedszkola. I tym razem kreatywność dzieci i rodziców nie zawiodła nas. Można było zobaczyć kotki, wróżki, księżniczki, policjantów a nawet śliczną myszkę Minie oraz superbohaterów.

Na ten wyjątkowy dzień zaprosiliśmy gimnazjalistów: Natalię, Basię, Weronikę, Dawida, Rafał i Damian, którzy z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na ustach zapraszali dzieci do świetnej zabawy. Na początku dzieci musiały rozgrzać wszystkie części ciała przy rytmicznej muzyce, aby mogła rozpocząć się prawdziwa taneczna zabawa. Najwięcej zachwytu wśród uczniów wzbudziła zabawa z chustą animacyjną, podczas której bawiły się m.in. w zakład fryzjerski, bilard, ganianego, kolory, czy karuzelę. W trakcie przerwy od tańców i pląsów przedszkolacy ozdabiali karnawałowe maski. Dzieci również miały możliwość pomalowanie sobie twarzy, która była dopełnieniem przebrania. Na koniec gimnazjaliści przeczytali milusińskim bajkę „Alicja w krainie czarów”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, a następnie chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci otrzymały kolorowe upominki: farbki, przybory do pisania oraz słodycze.

Wspólna zabawa ze starszymi kolegami wywołała wiele radości oraz zachwytu. Cel zabawy został osiągnięty. Paniom również dopisywały humory i wszyscy bawili się wyśmienicie.

Nauczyciele przedszkola