DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

Kreatywna Sobota Przedszkolaka zaczęła się od rozwijania aktywności ruchowej

u dzieci. Każdy przedszkolak miał do pokonania tor przeszkód przygotowany

z dużych kolorowych klocków. Prawidłowe wykonanie ćwiczeń zaprezentował Tomek, uczeń klasy 3 c.

Następnie dzieci podzielone na 5 grup rozeszły się na różnego rodzaju zajęcia, podczas których miały możliwość rozwijania swoich talentów artystycznych.

Warsztaty plastyczno –techniczne „Wiosenne motyle” zaczęły się od zabaw ruchowych do utworu „Motyle”. Później każdy uczestnik wykonał motylka przy wykorzystaniu techniki witrażu.

W trakcie zabaw z „Magicznym dywanem” dzieci bawiły się interaktywnie  w archeologów,

a nadmiar energii mogły wyładować na boisku piłkarskim.

W sali tanecznej odbyły się zajęcia z choreoterapii. Przedszkolaki wyzwalały swoje emocję poprzez taniec. Miały okazję tworzyć taniec kreatywny za pomocą improwizacji ruchowej i ćwiczeń muzyczno-ruchowych. Odreagowywały przemieniając się w motyla przy dźwiękach muzyki poważnej. Ćwiczyły koordynację, za pomocą zabawy w rzeźbiarza. Na koniec zajęć wykorzystane były stepy na których dzieci synchronicznie wykonywały ćwiczenia.

Na zajęcia z języka angielskiego dzieci miały okazję nauczyć się podstawowych słów i zwrotów dotyczących części ciała. Zabawy oparte były na popularnych angielskich rymowankach i zabawach muzyczno-ruchowych przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Dzieciaki już od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Podczas zajęć „Świat małych odkrywców” za pomocą zabaw z doświadczeniami tworzyły m.in. piasek kinetyczny, ciecz nienewtonowską oraz obserwowały w jaki sposób następuje erupcja wulkanu. Dzieci chętnie manipulowały różnymi rodzajami piasku i był to niewątpliwie miło spędzony czas przez małych badaczy.

Wychowawczynie przedszkola