Kreatywna sobota przedszkolaka w SP nr 2 w Grajewie

Dnia 28.10.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie odbyła się druga Kreatywna Sobota Przedszkolaka. Zaczęła się od obejrzenia przez dzieci przedstawienia teatralnego pt. „Poplątane bajki” przygotowanego przez uczniów klasy VII „b” pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego pani Anny Charmułowicz. 

Po gromkich owacjach aktorzy zaprosili dzieci do wspólnego tańca Gumisia, który wprawił wszystkich w pozytywny nastrój . Następnie wszyscy rozeszli się na różnego rodzaju zajęcia tematyczne.

Zajęcia muzyczno-ruchowe miały na celu kształtowanie poczucia przestrzeni i rytmu, umiejętności spontanicznego tańca oraz rozwijania inwencji twórczej po przez malowanie do muzyki. Zajęcia rozpoczęły się od powitalnej piosenki. Później przedszkolaki tańczyły z listkami przy piosence „Wesoły wiatr”.  Kolejna zabawa polegała na nauczeniu się tekstu piosenki i układu ruchowego

w trakcie którego dzieci wystukiwały rytm. Do interpretacji rytmicznej posłużyła gazeta, na której dzieci wydobywały różne dźwięki np. odgłosy deszczu, burzy i wiatru. Na zakończenie uczestnicy zajęć słuchały muzyki instrumentalnej i malowały farbami pejzaż jesienny, który był zgodny

z nastrojem utworu.

Zajęcia językowe z profilaktyki logopedycznej były poświęcone prawidłowemu oddechowi. Dzieci

z niewielką pomocą pań wykonały z rolek papieru toaletowego, bibuły i pomponów dekoracyjnych „Smoki ziejące ogniem”.  Zostały one wykorzystane do zabaw ćwiczących prawidłowy tor oddechu. Zajęcia sprawiły wiele radości i fascynacji. Dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach

i współpracowały z paniami. Teraz już wiedzą, że to mięśnie ust są ściśle powiązane z prawidłową artykulacją. Natomiast ćwiczenia oddechowe wspomagane umiejętnościami motorycznymi pomagają w rozwijaniu się mowy.

Zwięczeniem Kreatywnej Soboty były zabawy z „Magicznym dywanem”. Działanie tego urządzenia polega na wyświetlaniu na podłodze interaktywnego obrazu, który reaguje na ruchy. Przedszkolaki bawiły w sprzątanie jesiennych liści, które ciągle były nawiewane przez „psotny” wiatr. Zabawa ta miała na celu ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości i szybkości reakcji.

Wszystkie zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości oraz zachwytu, był to niewątpliwie miło spędzony czas. Zapraszamy na kolejne atrakcje już za miesiąc.

                                                                      

wychowawczynie Przedszkola

NA GÓRĘ