„Po zdrowie” do świetlicy

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie,
jako smakujesz, aż się zepsujesz…”.

Jan Kochanowski

Zdrowy styl życia - to popularny i modny dziś temat. Promuje on, między innymi:  zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. Także w naszej szkole nie brakuje rozmów i zajęć o tematyce prozdrowotnej. Na przykład, w związku z akcją pt:”Warzywa i owoce w szkole” - w świetlicy prowadzone są zajęcia na temat ich właściwości zdrowotnych i zalet spożywania. Takie właśnie kilkugodzinne zajęcia – tym razem promujące naturalne soki wyciskane z marchewki i jabłka, odbyły się 7 listopada 2017 r. Prowadzone były przez członków firmy SEBEX,  z którą współpracuje szkoła. W warsztatach i degustacji soków wzięła udział większa część społeczności szkolnej. Uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach, byli też zainteresowani terminem następnego spotkania. Końcowym zwieńczeniem warsztatów stały się pogadanki wychowawców z uczniami nt. zdrowego stylu życia.

fot. Anna Niedźwiedzka