Czytamy przedszkolakom

13 października 2017 roku uczniowie klasy IIc gimnazjum rozpoczęli cykl spotkań czytelniczych  z przedszkolakami.

Celem jest zachęcenie dzieci do czytania. W dobie komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów, dzieci coraz rzadziej sięgają po książki. Zapracowani rodzice też nie mają czasu na czytanie swoim pociechom.

Pragniemy zachęcić naszych "małych" kolegów do czytania bajek wraz z rodzicami. Każda bajka czegoś uczy i na długo pozostaje w pamięci – twierdzą gimnazjaliści.

Spotkania czytelnicze kończą się pogadankami i zabawami integracyjnymi. Innowacją, w tym roku szkolnym, jest dołączenie do grupy czytelniczej uczennic z klasy IVb, które chętnie pomagają starszym koleżankom i w przyszłości pragną je zastąpić.

Pierwsze spotkanie poprowadziły: Gabrysia Czerwińska i Oliwia Kos z IIc gimnazjum oraz Natalka Karwowska z klasy IVb.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości

SP nr 2