„Polska – moja Ojczyzna”

W listopadzie b.r. przeprowadzono konkurs „Polska – moja Ojczyzna” składający się z części plastycznej oraz wiedzy o Polsce. Inicjatorkami przedsięwzięcia były: pani Anna Mocarska oraz pani Ewa Szymanowska.

Uczestniczyło w nim 8 uczniów z klas pierwszych i 9 uczniów z klas drugich. Celem konkursu było rozwijanie wśród wychowanków postaw patriotycznych poprzez pogłębianie znajomości symboli narodowych oraz wiedzy na temat zabytków, przyrody, świąt narodowych i słynnych Polakach.

Na konkurs plastyczny przeprowadzony przez panią E. Szymanowską wpłynęło 25 prac, które stały się wspaniałą dekoracją świetlicy z okazji Święta Niepodległości.

W kategorii klas pierwszych najlepsze prace wykonały i zajęły I miejsce: Nikola Dąbrowska, Ania Bukowska i Lena Waszkiewicz. Na wyróżnienie zasłużyły też prace Julii Marcinowskiej i Kuby Tarnackiego.

I miejsce w kategorii klas drugich zajęła Zuzia Cudna, a wyróżnienie przyznano Mai Sawickiej, Julicie Nitkowskiej oraz Bartkowi Rydzewskiemu.

W dniach 23 i 24 listopada, wychowankowie odpowiadali na szereg pytań z zakresu wiedzy o Polsce przygotowanych w ramach drugiej części konkursu przez panią A. Mocarską. I miejsce w kategorii klas pierwszych zdobył Kuba Tarnacki, drugie i trzecie odpowiednio – Mateusz i Łukasz Baranowscy. Zwycięzcami klas drugich okazali się: Maja Moch i Bartek Rydzewski. Drugie miejsce zajęli: Zuzia Cudna i Kamila Górska, a trzecie – Mateusz Kuczyński.