kwiecień w świetlicy

Pozostajemy wciąż w atmosferze świąteczno – wiosennej. Dni są coraz cieplejsze, słońce świeci coraz mocniej, dni są dłuższe, a noce cieplejsze. Zmiany w przyrodzie stały się inspiracją do działań dla naszych podopiecznych  w świetlicy.

Dzieci, wykorzystując materiały kosmetyczne, krawieckie, malarskie, robią oryginalne bociany, kurczaczki, zwierzęta wielkanocne wykonane z serc, koszyczki. Uczestniczą z radością w konkursach: ostatnio - na najzabawniejszego zajączka oraz najbarwniejsze jajeczko, a także próbują swoich sił w sferze literackiej, pisząc opowiadania wiosenne.

Mówi się często, że szkoła jest drugim domem. Tak jest w istocie, bowiem uczniowie świętują z nami swoje imieniny i urodziny, składają świąteczne życzenia, uczą się przygotowywać i pakować prezenty. Przy takich okazjach przypominamy zasady savoir vivre, by dzieci wiedziały, jak się zachować w sytuacjach oficjalnych i nieoficjalnych, w miejscach nieznanych i „swojskich klimatach”.

Społeczność szkolna to uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Cieszymy się wspólnymi sukcesami edukacyjno – wychowawczymi. Informujemy wszystkich zainteresowanych  o działaniach świetlicy, chętnie wprowadzamy modyfikacje, uwzględniając sugestie dzieci i ich opiekunów. Nasi podopieczni wraz z wychowawcami planują rozwój oferty zajęć świetlicowych poprzez np. proponowanie zakupu określonego sprzętu sportowego czy artykułów papierniczych. Współtworzą także informacje, które zamieszczamy m.in. na stronie internetowej naszej szkoły. Podpowiadają, co jeszcze można dopisać, które działania były dla nich szczególne ważne.

Taka postawa dzieci niezmiernie cieszy wychowawców świetlicy oraz Dyrekcję szkoły.