Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Święto Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Na początku obchodzono to święto w jeden dzień, a od 2008 r. cały miesiąc- październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Tradycja tego święta ma już 24 lata. Tegoroczne przebiegało pod hasłem: „BIBLIOTEKA SZKOLNA – MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA”.
W ramach obchodów tego święta zorganizowano konkurs ph. „Tu kwitnie wyobraźnia”.
  • I miejsce Liliana Koryto kl. III b

• II miejsce Sophia Müller kl. III c

• III miejsce Anna Klimaszewska kl. III c

Wyróżnienia:
Nikola Karwacka kl. III b, Agata Paczesna kl.III c, Jakub Karwowski kl. III c,                                  Bartosz Zalewski kl. III c, Zofia Rusiniak kl. III c, Marcel Dąbrowski kl. III c,                                       Filip Goliczewski kl. III b, Dawid Bęćko kl. III b, Karolina Andruszkiewicz kl. II c                                i Zuzanna Ołdakowska kl. III c.
Nagrodzone prace można oglądać na korytarzu szkolnym przed biblioteką.
Podczas zajęć  w bibliotece uczniowie zapoznali się z literaturą detektywistyczną dostępna w bibliotece szkolnej. Poznali najstarsze książki naszej biblioteki. Czytali swoje ulubione książki koleżankom i kolegom.
Laureatom i wyróżnionym gratulujemy.Serdecznie dziękujemy za udział  i wspólną, wspaniałą  zabawę.