Drodzy Rodzice – czytajcie dzieciom!

CZYTAJMY NASZYM DZIECIOM!

Żyjemy obecnie w świecie zdominowanym przez telewizję i Internet, które pochłaniają mnóstwo wolnego  czasu dzieci i młodzieży, grożą również uzależnieniem.

Rodzina odgrywa bardzo ważną rolę w życiu młodego człowieka. To właśnie w domu rodzinnym następuje pierwszy kontakt dziecka        z książką czytaną przez rodziców lub  dziadków.

Codzienne głośne czytanie wzmacnia wieź i wzajemne zaufanie dziecka z rodzicem. Dziecko wsłuchane w głos rodzica czuje się bezpieczne i szczęśliwe. Pomiędzy dzieckiem i rodzicem zostaje nawiązana  cudowna wieź porozumienia, wspólnej tajemnicy i przygody.

Słuchanie bajek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy wyobraźni, ładnego budowania zdań, rozwija pamięć i zachęca  do samodzielnej nauki czytania.

Czytanie dostarcza dziecku emocji i radości, poszerza wiedzę o świecie, wzmacnia poczucie własnej wartości oraz przynosi dobre wzorce zachowań.

Dzieci, którym rodzice czytają lepiej radzą sobie w nauce i relacjach  z rówieśnikami i rodzeństwem.

Nasza biblioteka szkolna zakupiła nowe, atrakcyjne i różnorodne książki. Zapraszamy serdecznie abyście Państwo przychodzili do biblioteki ze swoimi dziećmi i razem wybierali książki do wspólnego czytania.

Wszyscy pragniemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych  i szczęśliwych ludzi, dlatego czytajcie im codziennie.

Alicja Wielgat