Okulary dla Afryki

W roku szkolnym 2018/2019 pragniemy nawiązać współpracę z lokalnymi optykami w Grajewie.Celem naszej akcji jest  zbiórka okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Nasza szkoła – SP2 – pragnie pomóc dzieciom w Afryce.

Głównym celem jest badanie wzroku dzieci w Afryce, gdzie, jak wiadomo, warunki życia są bardzo trudne. Rzeczywistość  jest często o wiele tragiczniejsza, niż przekazują to media i filmy: „Głód, choroby, brak leków, wody i pożywienia, cierpienie – to codzienność mieszkańców Afryki. Z powodu trudnej sytuacji gospodarczej i społecznej, opieka medyczna stoi na bardzo niskim poziomie. W dużej części kontynentu takiej opieki nie ma w ogóle. Większość dzieci nigdy nie miała kontaktu z lekarzem, a o badaniu oczu mało kto słyszał”.

Jeżeli posiadacie zbędne okulary – pomóżcie potrzebującym w Afryce. Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne oraz etui na okulary przyjmujemy w sali 202.