Dzień Niepodległości w ,,Dwójce”

Co roku 11 listopada wywieszamy flagi, organizujemy marsze, przypominamy postać Józefa Piłsudskiego.

W tym roku okazja do świętowania była wyjątkowa. Obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie postanowili uczcić ten fakt i z tej okazji zorganizowali szereg imprez i uroczystości. Jedną z nich była akademia przygotowana z tej okazji. Uczniowie pod opieką Pani Bożeny Wierzbickiej, Marii Szymanowskiej, Anny Łaguny, Lidii Brzozowskiej i Mileny Pieloch przypomnieli nam jak to się stało, że Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Wszyscy z ogromnym wzruszeniem podziwiali recytowane wiersze i występ chóru szkolnego. Była to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu oraz wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.