Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Książka nas łączy”.

To globalne święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. W obchody włączyła się również biblioteka szkolna. Z tej okazji uczennice należące do Koła Miłośników Książki czytały przedszkolakom książkę Zofii Staneckiej pt. „Basia i przedszkole”. Autorka opisuje perypetie sympatycznej małej dziewczynki, która znajduje się w trudnej sytuacji, ale próbuje sobie z nią poradzić. Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci chętnie odpowiadały na pytania związane z przeczytanym tekstem i miały możliwość swobodnego wypowiedzenia się. Zainaugurowano akcję ph. „Atrakcyjna przerwa z książką”. Podczas przerw czytałam książki zakupione  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły rozwiązywali quizy, rebusy i krzyżówki dotyczące literatury pięknej  i popularnonaukowej. Celem corocznej akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką oraz rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej.

A. Wielgat