„Śmieci mniej - Ziemi lżej”

XII Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych z okazji Dnia Ziemi

pod hasłem „Śmieci mniej - Ziemi lżej”

26.04.2019 r. w hali MOSiR-u w Grajewie odbył się XII Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Śmieci mniej - Ziemi lżej”. Organizatorami imprezy była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Grajewie, Nadleśnictwo Rajgród z siedzibą w Tamie, Biebrzański Park Narodowy oraz Urząd Miasta Grajewo. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Grajewo Pan Dariusz Latarowski. Kolejna już edycja turnieju odbyła się dzięki wsparciu i hojności sponsorów, którymi byli: Urząd Miasta Grajewo, Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie, Nadleśnictwo Rajgród, Biebrzański Park Narodowy. Celem  turnieju była promocja idei Międzynarodowego Dnia Ziemi, jako święta przyczyniającego się do wzrostu świadomości znaczenia dbania o środowisko naturalne, poszerzenie wiedzy na temat recyklingu, zwrócenie uwagi na wartość edukacji ekologicznej wśród młodych ludzi,  integracja międzyszkolna, wyposażenie dzieci i młodzieży w wiedzę przyrodniczą poprzez zabawę i współzawodnictwo.

We współzawodnictwie wzięło udział 9 6-osobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe powiatu grajewskiego. Uczniowie rywalizowali w 9 konkurencjach sportowych, wiedzowych oraz plastycznych ( przeciąganie liny, zgaduj zgadula, skoki w workach, test wiedzowy, segregacja odpadów, bocian, obraz ekologiczny, bieg w kaloszach, tunel). Wykazali się bardzo wysokimi umiejętnościami i wiedzą.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce SP Nr 2 w Grajewie

II miejsce SP w Rajgrodzie

III miejsce SP w Kramarzewie

IV miejsce SP w Wąsoszu

V miejsce SP Nr 4 w Grajewie

VI miejsce SP w Słuczu

VII miejsce SP Nr 1 w Grajewie

VIII miejsce SP w Bełdzie

IX miejsce SP w Rydzewie

Organizatorzy: Bogumił Zyskowski, Jolanta Bieńkowska, Dorota Organek, Gabriela Michalska, Beata Kasiak, Krystyna Żyła, Elżbieta Alksnin, Anna Wróblewska, Przemysław Dąbkowski, Adam Cudny.