Zajęcia z języka angielskiego

Scenariusz  zajęć
rozwijających zainteresowania dzieci szczególnie uzdolnionych z języka angielskiego
w Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie
w ramach projektu:
„Nie zgubić talentu – rozwijanie kompetencji kluczowych u dzieci
z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2
 i przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie”

Zajęcia z języka angielskiego w ramach projektu „ Nie zgubić talentu- rozwijanie kompetencji kluczowych u dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 i przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie” dzieci na jednych z marcowych zajęć miały okazję poznać słownictwo, zwroty  oraz rymowanki związane z miejscami w mieście.

Na początku zajęć, dzieci przywitały się z nauczycielem wcześniej poznaną rymowanką. Następnie, porozmawiały z nauczycielem o miejscach oraz budynkach, które odwiedzają w mieście. Po czym poznały nowe słownictwo (school, swimming pool, park, Police station, fire station, bakery, bus stadion itp..) oraz zwroty(Where’s park? Go to.. ) niezbędne do dalszej zabawy i nauki na zajęciach.

Po przeprowadzonych zabawach na utrwalenie słownictwa, które głównie były skupione na  poprawnej wymowie oraz artykułowaniu poznanego słownictwa oraz zwrotów, przyszedł czas na zabawę „What’s in my Town” – dzieci na planszy miasta, musiały poprawnie ulokować nazwy poznanych miejsc oraz budynków, następnie poruszały się po planszy wykorzystując poznane zwroty. Starały się zachować zasady bezpieczeństwa stosując zwroty „Stop, left, right, go”

Pod koniec zajęć dzieci bawiły się w kalambury przedstawiały gestem miejsce gdzie się znajdują pozostałe dzieci odgadywały nazwę miejsca.

Urszula Kurzątkowska