KREATYWNA SOBOTA PRZEDSZKOLAKA

W  sobotę  26.02.2022r.  w przedszkolu  przy  SP2 w Grajewie odbyła się  kolejna edycja  Kreatywnej soboty przedszkolaka. Tego dnia dzieci wzięły udział w zajęciach  bajkoterapii,  podczas których wysłuchały tekstów literackich czytanych przez nauczyciela prowadzącego zajęcia.  Dzięki temu dowiedziały się jak radzić sobie z niektórymi  dziecięcymi lękami.  Zainspirowane treścią wzięły udział  w happeningu plastycznym i wykonały zbiorową pracę będącą ilustracją do wysłuchanych tekstów.  Dzieci miały też okazję spróbować swoich sił w grze w kręgle (dla niektórych pierwszy raz),  a dzięki zliczaniu celnych rzutów doskonalić  swoje umiejętności matematyczne.  Innym typem zajęć były gry i zabawy ruchowo – muzyczne  z  wykorzystaniem  piłek i materacy.  Wszystkim zabawom towarzyszyły dźwięki rytmicznej muzyki.  Dzieci za swoją pracę  i  zaangażowanie zostały nagrodzone Odznaką  kreatywnego przedszkolaka.  Do domów rozeszły się  w doskonałych humorach.