WRZESIEŃ W ŚWIETLICY

We wrześniu szczególną opieką objęci byli uczniowie klas pierwszych. Wychowawcy prowadzili wiele zabaw integrujących grupę, zapoznawali wychowanków z regulaminem i kodeksem wychowanka świetlicy.

Przystąpiliśmy do X edycji Ogólnopolskiego projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" promującego nawyki i zasady zdrowego żywienia. Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydentem RP Agaty Kornhauser – Dudy. Projekt realizowany będzie w trzech etapach - od września 2019 roku do czerwca 2020 roku.

Etap I – jesienny – od października 2019 do stycznia 2020 roku;

Etap II – zimowy – od stycznia do kwietnia 2020 roku;

Etap III – wiosenny – od marca do czerwca 2020 roku.

1. Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

2. Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia.

3. W każdym etapie jest do realizowania 6 zadań, w tym 2 lekcje, 2 konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkanie z rodzicami.

Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a efekty swoich prac oglądają na gazetkach ściennych.