3. KREATYWNA SOBOTA PRZEDSZKOLAKA

30 listopada 2019 r. w ramach realizacji innowacji pedagogicznej odbyła się kolejna, już trzecia Kreatywna Sobota Przedszkolaka. Zajęcia  obejmowały:  zabawy  konstrukcyjne  ,,Lego'', zajęcia  plastyczne  ,,Śnieżynki'',  zabawy  ruchowe w  sali  zabaw oraz zabawy  interaktywne  z  ,,Magicznym  dywanem''.

,,Śnieżynki'' to  praca plastyczna,  którą  dzieci  z  chęcią  wykonały. Tytułowa   zimowa  śnieżynka  z  cukru  była  świetną  zabawą  twórczą i  piękną  dekoracją.  Do  jej  wykonania  potrzebna  była  czarna  lub  ciemna  kartka,  aby  cukrowa  śnieżynka  ładnie  się  prezentowała.   Podczas zabaw z klockami lego dzieci ćwiczyły umiejętność zapamiętywania i skupienia uwagi, a także logicznego myślenia. Nie brakowało pomysłów, dzieci łączyły ze sobą elementy, składały i przebudowywały na wiele różnych sposobów.

Dzieci  chętnie  skorzystały  również z  pakietu  gier  komputerowych  ,,Magicznego  dywanu''.  Wspólnie  wybierały  poszczególne  zabawy  i  chętnie  brały  w  nich  udział. Na koniec zajęć przedszkolaki skorzystały z sali z basenami wypełnionymi kolorowymi kulkami i tam miały okazję rozładować nadmiar energii.

Serdecznie zapraszamy na kolejne ciekawe w niedzielę 12 stycznia 2020 r.

- nauczyciele wychowania przedszkolnego