Kreatywna Sobota Przedszkolaków

Kolejna Kreatywna Sobota Przedszkolaka odbyła się 26.03.2022 r. Tematyka zajęć oparta była o aktualną porę roku – wiosnę. Kreatywny dzień w przedszkolu dzieci zaczęły od powitalnej piosenki. Następnie przedszkolaki podzielone na grupy rozeszły się na różnego rodzaju zajęcia. Na zajęciach aktywnego słuchania muzyki dzieci miały okazję wcielić się w rolę „muzyka orkiestry”.  Przedszkolaki odtwarzały utwory muzyki klasycznej za pomocą rytmicznie wykonywanych ruchów i kroków przy użyciu rekwizytów (kartka papieru, woreczki, chustki) oraz po przez wygrywanie prostych rytmów na różnych instrumentach. Na koniec  dzieci zatańczyły w parach wiosenny taniec biedronek. Udział w tych zajęciach miało na celu rozbudzenie poczucia rytmu, kształtowanie wyobraźni muzycznej oraz rozwijanie płynności i estetyki ruchów. Kolejnym zadaniem było wykonanie „cukrowej pisanki”. W czasie tych zajęć przedszkolaki rozwijały motorykę małą, precyzję ruchów, wyobraźnię przestrzenną i umiejętność malowania farbami typu „tempera” oraz poznały możliwości łączenia różnych materiałów ze sobą (farba i cukier). Podczas gdy jedna grupa wykonywała pisanki w drugiej sali odbywały się zajęcia muzyczno-ruchowe pt. ”Muzyka płynąca z natury”, które polegały na wysłuchaniu utworów muzycznych ‘’Poranek” E. Griega, ’’Cztery pory roku’’ A. Vivaldiego, ’’Behind the garden’’ A. Wollenweidera. Dzieci poruszały się w rytm muzyki pokonując przeszkody obrazujące różne elementy przyrody. Głównym celem zajęć było kształcenie słuchu muzycznego, wyobraźni twórczej oraz sprawności ruchowej podczas wykonywanych ćwiczeń. Zajęcia i zabawy w czasie Kreatywnej Soboty Przedszkolaka dostarczyły dzieciom wiele radości, zachwytu i zainspirowały do twórczego spędzania czasu wolnego.
Serdecznie zapraszamy za miesiąc 23 kwietnia 2022r.
                                                                                   - nauczyciele wychowania przedszkolnego SP 2