Audycja muzyczna

W dniu 19.04.2022r. w oddziale przedszkolnym odbyła się pierwsza audycja muzyczna, na  którą zostali zaproszeni zaprzyjaźnieni muzycy pani Aleksandra Borawska oraz pan Wojciech Żabiński. Zajęcia  rozpoczęły się wspólnym tańcem do popularnej piosenki „Kaczuszki”. Następnie dzieci poznały budowę: skrzypiec, akordeonu, ukulele, a także nietypowego instrumentu o nazwie kazoo. Przedszkolaki spróbowały wydobyć dźwięk z akordeonu oraz aktywnie uczestniczyły w zorganizowanych grach i zabawach. To był bardzo ciekawy i interesujący dzień w naszym przedszkolu. Muzyka odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka. Rozwija zainteresowania oraz kształtuje wrażliwość słuchową. W naszym przedszkolu staramy się w różnorodny sposób rozwijać zainteresowania dzieci.

Przedszkolanki